ŠKOLNÍ VZDĚLÁVACÍ PROGRAM

Školní vzdělávací program KRTEČEK

Je zpracován podle Rámcového vzdělávacího programu pro předškolní vzdělávání č.j. 32 405/2004-22 s účinností od 1.3.2005

Záměrem výchovného působení a filosofií naší školy je vytvořit mateřskou školu rodinného typu s úzkou vazbou na rodiče. Je nám blízký projekt Škola podporující zdraví. Naše škola je jednotřídní, děti jsou věkově smíšené. Snažíme se toho využít ve prospěch dětí – vedeme je k ohleduplnosti, od prvopočátku potlačujeme projevy agresivity. Chceme vychovávat děti komunikativní, přátelské, pozitivně laděné a sebevědomé.

Charakteristika programu:

Integrované bloky částečně vycházejí z témat, která se vztahují k ročnímu období. Protože obec Vojkovice prochází neustálým vývojem, je zde velká výstavba rodinných domů a neustále se zlepšuje občanská vybavenost, nemůžeme opomenout ani tato témata. Neodmyslitelnou součástí jsou oslavy různých svátků, vesnických tradic a zvyků. I toto má nezastupitelné místo v integrovaných blocích. Program má název KRTEČEK. Je to náš kamarád, který s laskavým svolením pana Zdeňka Millera, vítá děti již na budově mateřské školy.

Integrované bloky:

• Šatna plná bačkůrek

• Podzim ve strakaté zástěře klepe na dveře

• Dýňobraní

• Jízda ve zlatém kočáře

• Máme rádi pohádky

• Chci být zdravý

• Nemalujte čerta na zeď

• Půjdem spolu do Betléma

• Hou, hou sněhuláci jdou

• Na návštěvě u Eskymáků

• Hrajeme si na školu